Niecodzienna lekcja historii w klasie 2h

Uczniowie klasy 2h gościli wyjątkową osobę – pana Edwarda Piórkowskiego, dziadka Maksa i Michała. Pan Edward w bardzo interesujący sposób opowiadał dzieciom historię powstania pierwszej szkoły w Ząbkach
i nauce w czasach przedwojennych i powojennych.

Uczniowie poznali ciekawostki z historii miasta Ząbki, dowiedzieli się w jaki sposób i czym bawiły się dzieci w dawnych czasach. Największe zainteresowanie wzbudziły wspomnienia z czasów II wojny światowej.

Z wyrazami wdzięczności uczniowie wręczyli panu Edwardowi kwiaty i podziękowania samodzielnie wykonane. Ale pan Edward miał też niespodziankę dla dzieci...pyszne słodkości.

Bardzo dziękujemy panu Edwardowi Piórkowskiemu za ciekawą lekcję historii, Maksowi i Michałowi za zaproszenie Dziadka oraz ich mamie pani Magdalenie Piórkowskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Uczniowie klasy 2h
z wychowawcą