Ratownicy z Czwórki

„Ratownicy z Czwórki” to innowacja pedagogiczna, którą realizować będziemy w trakcie roku szkolnego. Naszym celem jest wyposażenie uczniów w umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy, ale przede wszystkim – pobudzenie u nich mocy sprawczości. Chcemy, by uczniowie „Czwórki” poczuli impuls odpowiedzialności za innych.

Comiesięczne zadania dla klas będą systematycznie umieszczane na Facebooku. Działania, które otrzymają największą ilość lajków będą punktowane. Klasy, które do czerwca uzyskają najwięcej punktów za kreatywne włączanie się do akcji – zostaną nagrodzone.

Zachęcamy do współpracy rodziców, którzy są związani zawodowo z opieką medyczną lub niesieniem pomocy w sytuacjach nagłych osobom potrzebującym. Prosimy o kontakt z wychowawcami bądź koordynatorem projektu.