Alfik Matematyczny

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie matematycznym ALFIK.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 1 i szkół ponadpodstawowych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 1 do 8). Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.

Na stronie www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych.

Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień.

Zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie przyjmują nauczyciele matematyki do 6 listopada 2023 roku.

Konkurs odbędzie się 22 listopada 2023 roku.

Udział w konkursie jest płatny.

Koszt udziału w konkursie to 14 zł (płatne w dniu zgłoszenia).