SPOTKANIE NAUCZYCIELI, RODZICÓW I UCZNIÓW - CAŁOŚCIOWY ROZWÓJ SZKOŁY (CRS) 2 - PROFIL SZKOŁY

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do drugiej części projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej - Całościowy Rozwój Szkoły 2. W ramach tego etapu nauczyciele wdrażają oceniania kształtujące - strategie pracy z uczniami poznane w CRS1: cele i kryteria sukcesu, skupiają się na pracy własnej, prowadzą obserwacje koleżeńskie, wprowadzają informację zwrotną.

W środę 6 marca w szkole odbyło się spotkanie nauczycieli, uczniów i rodziców oraz asystenta szkoły z ramienia CEO, p. Katarzyny Jakubowskiej, którzy mieli okazję porozmawiać na temat metod oceniania kształtującego, wprowadzanych w naszej szkole. Każdy miał możliwość wypowiedzenia się na temat skuteczności metod z własnej perspektywy. Najpierw praca polegała na dyskusji w 3 grupach (nauczyciele, rodzice, uczniowie), następnie wszyscy spotkali się i sformułowali wnioski do dalszej pracy, wdrażania metod i strategii OK w naszej „Czwórce”. Na podstawie pozyskanych informacji powstał tzw. „Profil szkoły”.

Dziękujemy wszystkim- Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za tak liczne przybycie, owocną dyskusję w miłej atmosferze i dobre słowa. Rozmowy o edukacji dzieci są potrzebne, takie spotkania dają możliwość wypowiedzenia swojego zdania, zadania pytań, rozmowy, dyskusji i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Każdy inaczej widzi wprowadzane działania, każdy ma prawo do własnych odczuć. Ważne, byśmy w zebranych wnioskach zawsze się spotykali i szli w jednym kierunku. Cieszy to, że wszyscy widzą potencjał i pomoc w pracy strategiami i metodami OK stosowanymi w naszej szkole, które dzieciom pomagają się uczyć, a rodzicom stać się świadomymi procesu edukacji swoich dzieci.

Liderki OK w SP4
K. Pasierb, E. Karpienia