Dzień Ratownictwa Medycznego

To już kolejny rok w ząbkowskiej czwórce pod znakiem ratownictwa. 12 i 13 października świętowaliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego.

Z tej okazji uczniowie z klas 1-3 przyszli do szkoły ubrani na czerwono lub w przebraniach pracowników służby zdrowia. Był to niezwykle wesoły dzień, pełen klasowych konkursów, śpiewu i ekspresji plastycznej. Przede wszystkim jednak był doskonałym pretekstem do utrwalenia sobie, czego na temat ratowania ludzkiego życia i zdrowia, dowiedzieliśmy się w ubiegłym roku. Na koniec zajęć uczniowie poćwiczyli wykonywanie masażu serca na pluszakach przyniesionych z domu.

Z takimi ratownikami można poczuć się bezpiecznie.
Bardzo dziękujemy rodzicom, pracownikom PWiK oraz Urzędu Miasta w Ząbkach za ufundowanie nagród dla dzieci.

Nauczyciele klas 1-3