Pierwsza pomoc jest prosta - turniej klas 3-4

We wtorek 22 lutego w sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej „Pierwsza pomoc jest prosta”.

Uczniowie klas trzecich i czwartych utrwalali ważne wiadomości podczas zabawy, która przysporzyła wszystkim wiele pozytywnych emocji. Nasi mali ratownicy ćwiczyli pamięć, dzielili się wiedzą dotyczącą ratownictwa, podróżowali karetkami, dostarczali krew z punktu pobrań i odbyli loty z LPR.

Wielu uczniów wykazało się dużą wiedzą związaną z wykonywaniem RKO, używaniem AED czy znajomością łańcucha przeżycia. Zgodnym chórem niemal wszyscy recytowali informacje jakie należy przekazać dyspozytorom numerów alarmowych. Między konkurencjami sportowymi zdradzane były sekrety ratownicze – dzięki czemu uczniowie dowiedzieli się kolejnych ciekawostek dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

Turniej zakończył się ogłoszeniem wyników. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazała się klasa 3h, na drugim miejscu uplasowała się 4s; na trzecim 4b, która wyprzedziła jednym punktem 3j i 4a, która zdobyła najmniej punktów. Nikt jednak nie odczuł porażki, radość ze wspólnej zabawy i piernikowe nagrody, którymi zostali obdarowani wszyscy uczestnicy pozwoliły uczniom wrócić na lekcje z uśmiechami na twarzy.

Dziękujemy uczennicom najstarszych klas sportowych za pomoc w przeprowadzeniu turnieju Uśmiech

Katarzyna Karcz